Atrament DTF Biały do drukarek pigmentowych 1l

Do druku DTF

Powlekana obustronnie

Grubość PET 91 µm

Zrywana na zimno

Tusz (atrament) do druku DTF jest to specjalny tusz na bazie wody, którym drukujemy drukarką atramentową na specjalnej folii DTF tylko na matowej stronie. Tusz ten pozostaje na folii w stanie wilgotnym przez kilkanaście/kilkadziesiąt minut po wydrukowaniu i zanim wyschnie należy go pokryć klejem proszkowym. Po połączeniu z proszkiem w procesie wypiekania tworzy trwałą, bardzo cienką powłokę, która jest gotowa do transferu na tkaninę.

Tusze DTF nie wsiąkają w ogóle w podłoże, co powoduje, że osiągane efekty kolorystyczne są absolutnie rewelacyjne i w zasadzie nieporównywalne jakościowo z żadną inną technologią. Nasycenie kolorów, intensywność barw, jakość przejść tonalnych jest fantastyczna, co w połączeniu z wyższą trwałością, elastycznością i miękkością takiego nadruku daje nieporównywalny z niczym znakomity efekt.

Kolor biały tuszu DTF podobnie jak tusz DTG zawiera w sobie między innymi tlenek tytanu, co powoduje, że po kilku/kilkunastu dniach następuje jego rozwarstwienie na część cięższą, która opada na dno i rozpuszczalnik, czyli wodę, która zostaje na górze. Z tego powodu biały tusz DTF koniecznie należy mieszać jak najczęściej, aby nie dopuścić do jego rozwarstwienia. Dlatego również część głowicy, która drukuje tym kolorem jest potencjalnie bardziej narażona na przytkanie, niż inne kolory. Zatem częste, delikatne mieszanie tuszy DTF w drukarce jest niezbędne do zachowania głowicy i układu zasilania w tusz w dobrej kondycji. Bardziej zaawansowane maszyny mają elektrycznie wymuszony obieg białego tuszu, choć przy ciągłej pracy maszyny nie jest to niezbędne.